ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Diskutim Mbi Ligjin e Ri të Emigracionit dhe Të Nënshtetësisë, Të Premten 11/9 @ Kolegji Business Centre of Athens (BCA), afër Metro Megaro Mousikis

Diskutim Mbi Ligjin e Ri të Emigracionit dhe Të Nënshtetësisë Greke, Të Premten 11 Shtator @  Business Centre of Athens Metro Megaro Mousikis”.

Duke marrë shkak nga pyetjet e shumta që marrim për ligjin e ri të emigracionit por dhe për ligjin e nënshtetësisë Greke, Albanians.gr  organizon diskutim të hapur ku me ndihmën e një specialisti në fushën e emigracionit do të jepen përjigje në pyetjet që të ftuarit do të kenë.

Programi do ndahet në 4 pjesë

  1. Ligji i nënshtetësisë për fëmijët e gjeneratës së dytë
  2. Ndryshimet në Kodin e Emigracionit
  3. Mundësi për heqjen e dëbimit nga Greqia (Apelasi)
  4. Përgjigje të pyetjeve të të prahnishëmve

Për të gjithë ju që dëshironi të dini më shumë rreth ligjeve ose keni disa gjëra të paqarta, ju ftojmë të merrni pjesë në këtë diskutim.

Eventi do të bëhet tek qëndra Kolegji Business Centre of Athens (BCA), ditën e premte 11 Shtator

Adresa: ΑΘΗΝΑ (HILTON) DHMHTRESA 4 (Δημητρέσσα 4) Kati i 3-te

 (Afër Stacionit të Metro Megaro Mousikis)

Hapja e eventit do të bëhet në orën 6:30 (të mbasdites)

Hyrja është e lirë për këdo!

Për info mund të merrni tek:  6987419091 & 6979489060

Shikoni Hartën për të parë se si mund të vini:

 

Për të gjithë juve që doni të largoheni nga rutina e përditshme, ju ftojmë këtë të dielë më 1 shtator në një ekskursion njëditor me anije. Për më shumë bëni klik! 🙂

 

11998114_10206269418467770_1257123835_n

The Latest

To Top

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies, σύμφωνα με τις οδηγίες περισσότερα

Τα cookies επιτρέπουν μια σειρά από λειτουργίες οι οποίες μας βοηθούν να προσωποποιήσουμε το περιεχόμενο, να ρυθμίσουμε και να μετρήσουμε τις διαφημίσεις, και να παρέχουμε πιο ασφαλή εμπειρία στο Albanians.gr. Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies, σύμφωνα με τις οδηγίες περισσότερα

Close