Shqip

Dhimiter Bitri, djali shqiptar kampion i Greqise në Kick-Box

 

Më 13/12 u zhvillua në Ano Liosia kampionati kick boxing ku trumfoi për peshat 47 kg Dhimiter Bitri, shqiptari që po korr sukses në artet marciale.

Ai u ndesh me 32 lojtarë të tjerë dhe arriti të fitonte tre ditë radhasi në çdo ndeshke, madje në ndeshjen e fundit ai fitoi me nock out.

Nuk ishte suksese i parë për Dhimitrin i cili vitin e kaluar u shpall po ashtu kampion për moshat 42 kg.

Suksese Dhimitri 🙂

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top