Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Detaje nga sulmi makabër i tre emigrantëve të pafajshëm

‘’E poqën në hell njeriun’’  tregon  komshiu I njërit nga emigrantëve që është në gjendje të rëndë në spital
2 persona me motor qëlluan me një mjet metalik  dhe me thikë  një person dhe mbas 20 minutash 2 të tjerë nga Polonia.
Sulmi I pare u bë tek rruga Krinagoru dhe Dimokreontos  përpara një shkolle fillore.
-Dëgjuam ulërimat e njeriut që kishte marrë thikën  nga shpina dhe kishte depërtuar Brenda në trupin e njeriut pa fat,për sekonda ai rrëzohet në tokë sic thot dëshmitari .
Dëshmit tregojnë se emigranti shqiptarë  është një familjarë dhe njeri i qetë I cili jeton në greqi prej 17 vitesh.Është I martuar dhe babai I një djali 2 vjeçar,kurr smund të mendohej se ai do behej ndonjeherë object I këtyre kriminelëve pa fytyrë!
Mbas 20 minutash tek kryqëzimi I Kalirois me Vuliagmeni,një rrugë e populluar  përsëritet I njëjti veprim me 2 polonezë të cilët përsëri qëllohen me thika dhe bien të gjakosur përdhe.
Shqiptari është në gjendje të rëndë dhe ndodhet në spitalin Evangelismo,gjithashtu edhe polonezët janë në gjendje të rëndë dhe skan munduar akoma të flasin për këtë vepër macabre që ndodhi .

Nga M.L

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top