ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Claydee Lupa : Nuk më vjen turp që jam Shqiptarë

Krijuesi i hitit më të bukur të verës “Mamacita Buena” ,

Krijuesi i hitit më të bukur të verës “Mamacita Buena” , Claydee Lupa në një intervistë që dha kohët e fundit zbulon që ka origjinë nga Shqipëria, dhe nuk i vjen fare turp për këtë dhe ska pse ta fshehi. Biles ai thot se nuk ka ndjerë kurrë racizëm.

 

“Prindërit e mij erdhën nga Shqipëria me ëndrrën e një jete më të mirë. Jetoj në Greqi që 4 vjeç dhe jam i lumtur që shkova në shkollë, u rrita këtu dhe prindërit e mij bënë të pamundurën të mos më mungoj asgjë. Në Greqi nuk u ndjeva kurrë i huaj dhe as rracimzëm. Më pëlqen të them kush jam…njerëzëve i pëqen ajo që bëj, e ndjej. Ka njerëz që shkruanë kundra meje në Facebook për asrye të origjinës time por mua kjo nuk më shqetëson fare! Dashuria e njerëzve për mua është shumë më e madhe” deklaroj artisti i famshëm

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top