Shqip

Britani, kapen klandestinët shqiptarë

16 emigrantë shqiptarë në përpjekje për të kaluar kufirin drejt Anglisë janë ndaluar nga polica në portin francez të Diepe.

Ata ishin fshehur mes pemeve te Krishtlindjeve ne nje maune te ngarkur me peme, e cila po hypte ne tragetin e linjes qe te çonte ne portin anglez te Newheaven.

Te gjithe klandestinet jane derguar neper kampet e refugjateve me perjashtim te dy minoreneve. Ata u kapen nga zyrtaret e doganes gjate nje kontrolli rutinor, nderkohe qe dy shoferet polak te manueve jane arrestuar nga policia. Autoritetet si franceze ashtu dhe angleze, po hasin ne veshtirsi te medha per te penguar valen e emigranteve qe tentojne te hyne ne Britani.

Burimi www.top-channel.tv

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top