ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Bllokohet kalimi në doganën greke: 5 mijë euro garanci

E gjendur e gjunjëzuar përballë krizës dhe me arkën

bosh, shteti helen duket se është i vendosur të mbushë arkën me xhepat e shqiptarëve.

Kalimi i kufirit drejt Greqisë është bërë një makth më vete për shtetasit shqiptarë, qofshin këto emigrantë me letra të rregullta atje, apo dhe shumë të tjerë që shkojnë për punë sezonale apo qoftë edhe për vizitë tek familjarët e tyre.

Pas toponimeve të famshme, rasti i fundit i “betonizimit” të doganës greke është regjistruar paraditen e sotme në Kapshticë, ku policia greke refuzon kalimin e dhjetra shqiptarëve, duke kërkuar deri në 5 mijë euro garanci për ditët e qëndrimit.
Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se pritet një takim mes palës shqiptare dhe asaj greke për sqarimin e situatës në doganë./botasot.com/

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top