Shqip

“Beyonce shqiptare” që po çmend Greqinë

Eleni Foureira, një këngëtare e re, është duke arritur një sukses të jashtëzakonshëm në Greqi.

Këngët e saj janë ndër më të dëgjuarat.

Medie të ndryshme raportojnë se ajo është me origjinë shqiptare.

Dhe, tashmë kanë filluar ta quajnë “Beyonce shqiptare”, për shkak të ngjashmërisë me këngëtaren e njohur.

Por, vetë Eleni e ka mohuar të jetë me origjinë shqiptare.

Ajo thotë se origjina e vet është nga Meksika.

Dhe, këtë e argumenton me pamjen e vet.

Për këtë arsye, për momentin origjina e saj e vërtetë mbetet mister, edhe pse mediat këmbëngulin se origjina e saj është shqiptare.

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top