Albanians.gr – Η σελίδα της Αλβανικής Κοινότητας Στην Ελλάδα

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Autoritetet greke tërheqin bllokatën. Fillon lëvizja e lirë në Kakavi

Pas situates se krijuar, pak para ores 15.00 behet e ditur se Konsulli grek ne Gjirokastër ka telefonuar prane Drejtorise se Policise ne Gjirokaster dhe ka deklaruar se nuk do te kete asnje pengese per kalimin e shtetasve shqiptare drejt Greqise, duke u terhequr keshtu nga vendimi i paradites qe çoi prakitikisht ne bllokimin e paprecedente te kufirit mes dy vendeve.

Autoritetet greke nuk kane dhene asnje argument se perse e bllokuan kalimin e kufirit, por kerkuan qe te njejten gje, pra zbllokimin e situates, te bejne edhe autoritetet shqiptare.

Policia e Gjirokastres beri te ditur se do te heqe menjehere ndalimin e kalimit te shtetasve greke. Nderkohe ne pikat e kalimit kufitar ende nuk ka nisur qarkulllimi per shkak te kaosit te krijuar qe ne oret e mengjesit, kur greket nisen bllokimin e kalimit te shtetasve shqiptare

 

Burimi top channel.tv

 

Lexoni AKOMA

Kapshticë e Kakavijë, gjendje kaotike. Ndalohen me dhjetra shqiptarë

 

Kakavi. Policia shqiptare ndalon të hyjnë 4 shtetas grek. Nuk justifikojnë qëndrimin

Kthehen 500 shqiptarë në pikat kufitare gjatë dy ditëve

 

Çfar është garancia 1500 euro që kërkohet si garanci për të hyrë në Greqi

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top