Shqip

Amarildo Habibi, 17 vjeçari shqiptar që banon prej vitesh në Greqi, shpallet kampion bote në Kung-fu hung gar

 

Amarildo Habibi, 17 vjeçari shqiptar që banon prej vitesh në Greqi, shpallet kampion bote në Kung-fu hung gar.

I lindur në Burrel, ai emigroi bashë me familjen në Greqi që kur ishte 8 muajsh, pasioni i Amarildos për artet marciale e bëri atë një ekspert në fushën e vet.

Kampionati u zhvillua në kinë dhe djaloshi shqiptar mori vëndin e parë.

Jo vetëm kaq por Amarildo është cilësuar kampion art në ushtrimet marciale të Kunf fu hung gar  (është kunf fu më tradicional që praktikohet )

Urime Amarildo të urojmë suksese në karierën tëndë 🙂

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top