Shqip

Aksident tragjik në Athinë. Dy shqiptarë të vdekur dhe një i plagosur rendë (Foto)

Dy shtetas shqiptare kane gjetur vdekjen e menjehereshme dhe nje tjeter ndodhet me gjendje te rende me nje spital te kryeqyteti helen,mbas nje aksidenti tragjik te ndodhur ne rrugen Kifisos ne oren 05.40 te mengjesit te se merkures.

Sipas policise,nje kamion qe drejtohej nga nje 64 vjecar,per te cilin rezultoi se drejtonte kamionin me gjendje te dehur,ka kaluar barrieren ndarese dhe goditi dy autovetura qe kalonin ne krahun perballe te autostrades qe lidh pireun me selanikun.

Prej perplasjes,rezultoi se dy shtetas shqiptare  i datelindjes 1958 dhe 1953, gjeten vdekjen e menjehereshme,ndersa nje tjeter shtetase shqiptare 34 vjec ,ndodhet ne spital ne gjendje te rende.

Autoritet thane se kane arrestuar kamionistin,dhe po hetojne per zbardhjen e dinamikes se ngjarjes.

Trupat e viktimave u derguan ne morgun e Athines per ekspertize mjekoligjore.

ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ ΑΡΘΡΑ

Νέα, ειδήσεις για την Αλβανία και τους Αλβανούς στην Ελλάδα. Μεταναστευτικά νέα, ιθαγένεια, πολιτογράφηση, κώδικας μετανάστευσης, επικαιρότητα, Ελλάδα

To Top