Tërmet i fuqishëm në Kefalonia - Albanians.gr
Ειδησεις

Tërmet i fuqishëm në Kefalonia

Ειδησεις

Αρχισυντάκτης-Διαχειριστής Από το 2010 αρθογραφεί στην ιστοσελίδα www.albanians.gr . Από το 2011 είναι Αρχισυντάκτης και Διαχειριστής του Πόρταλ. Από τον Ιανουάριο του 2014 είναι μέλος της Ένωσης Ξένων Συντακτών Ελλάδος

Një tërmet i fuqishëm tronditi ishullin e Kefaloniasë, në detin Jon në Greqi, lëkundjet e të cilit u ndjenë edhe në zonën jugore të Shqipërisë.

Tërmeti me magnitudë 6 ballë, i shkallës Rihter u ndje dje në orën 15:55 me orën lokale greke, dhe e kishte epiqendrën në Kefalonia, ishulli më sizmik të vendit.

Tërmeti u ndje në gjithë Peloponezin, në shumë qytete të Greqisë, si Athinë, Kardica dhe Larisa. Lëkundja e fuqishme u pasua nga 3 lëkundje të tjera më të lehta.

Nuk jan raportuar viktima, por ka shumë dëme matriale. Shkollat dhe rrugët janë të mbyllura

Comments

comments

More in Ειδησεις

82040-183459

Ποιοι θα πληρώσουν πρόστιμο αν δεν αλλάξουν δίπλωμα οδήγησης

Anisa DedjaΔεκεμβρίου 20, 2014
αρχείο λήψης

Εμπρησμός σε κτηνοτροφική μονάδα στα ελληνοαλβανικά σύνορα

Edona CaniΔεκεμβρίου 19, 2014
50DE13A76837303E11E14C9930BDC05D

Μείωση της ανεργίας στο 25.5%

Edona CaniΔεκεμβρίου 19, 2014
laptop

Πού και πότε θα γίνουν οι αιτήσεις για τα δωρεάν laptop και tablet

Bardhyl TaulantΔεκεμβρίου 18, 2014
vouli-750x400

Ελλάδα Δεν εκλέχθηκε Πρόεδρος της Δημοκρατίας στην πρώτη ψηφοφορία 

Bardhyl TaulantΔεκεμβρίου 18, 2014
cuba-usa_0

ΗΠΑ και Κούβα αποκαθιστούν τις διπλωματικές τους σχέσεις 53 χρόνια μετά

Bardhyl TaulantΔεκεμβρίου 18, 2014
rtr3b1u0.si

Η ολλανδική κυβέρνηση αρνείται να βοηθήσει τους άστεγους μετανάστες

Bardhyl TaulantΔεκεμβρίου 18, 2014
mobile-ticket

Ηλεκτρονική αγορά εισιτηρίων για τα ΜΜΜ

Edona CaniΔεκεμβρίου 17, 2014
ypourgeio-Paideias

Διπλή εξεταστική για τους φοιτητές τον Φεβρουάριο

Anisa DedjaΔεκεμβρίου 17, 2014

Get Widget