Shqip

Tërmet i fuqishëm 6.4 Richter në Greqi

Një tërmet i fuqishëm me magnitude prej 6.4 grade te shkalles Richter ka goditur para disa minutash Greqinë.

Sipas Institutit Geologjik të Athinës epiqëndra e tërmetit ndodhet në Dhodhekanisa, dhe më saktësisht midis ishullit Grek Kos dhe Turqisë.

7 Minuta më vonë një tërmet tjetër me magnitude prej 5 grade te shkalles Richter ka goditur të njëjtën zonë.

Deri tani nuk ka informacione për të plagosur dhe për dëme.

ΣΧΟΛΙΑ

The Latest

To Top