Albanians.gr Informim Komunikim Argëtim | Portali i parë për informim dhe argëtim të komunitetit shqiptar në Greqi

Wednesday , 16 April 2014

Korea e Jugut Qindra të humbur nga përmbysja e tragetit

Qindra vetë konsiderohen të zhdukur pas përmbysjes dhe fundosjes së një trageti me 476 persona në bord, në brigjet ...

Përkujtohet 15 vjetori i Eksodit 1999

Në 15-vjetorin e përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku nën dhunën dhe represionin serb u ...

Aksident i rëndë në aksin Levan- Tepelenë, 3 të vdekur 5 të plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Levan-Tepelenë. Mësohet se, tre persona kanë humb ...

Horoskopi sot 16 Prill 2014

Horoskopi sot 16 Prill 2014 Dashi Nëse ndiheni të lumtur pranë partnerit sot do kaloni çaste edhe më të këndshme. D ...

Lotaria Amerikane, shqiptarët përfituesit më të mëdhenj

Ëndrra amerikane vazhdon. Lotaria e ”Green Card” ka rritur numrin e përfituesve nga Kosova. Në vitin 2012 numri i t ...

Pasaportat e fëmijëve duhet të jenë 5-vjeçare

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka deklaruar sot se, nuk do të ketë më pasaporta 10-vjeçare, por vetëm 5-vjeçar ...

Horoskopi sot 15 Prill 2014

Horoskopi sot 15 Prill 2014 Dashi Asgjë e veçantë për të dashuruarit gjatë kësaj dite. Rutina do e pushtojë lidhjen ...

Hapet lajmi i rremë se u vra nga policia greke një emigrant shqiptarë Provokacion apo paturpësi?

Greqi. Para disa orësh u informuam për lajmin tragjik se një emigrant shqiptarë humbi jetën në një aksident tragjik ...

Selanik Aksident me motorr humb jetën emigranti 23 vjeçar nga Shqipëria

Selanik Greqi. Një aksident i rëndë ka ndodhur para disa ditës në rrugën nacionale Selanik Edhesë ku si pasojë ka h ...

One night’s anger Το τραγούδι της Αλβανίας για την Eurovision 2014

Αυτό είναι το  τραγούδι που θα στείλει στην φετινή Eurovision, που θα διεξαχθεί το Μάιο στην Κοπεγχάγη, η Αλβανία! ...

Next Prev
Korea e Jugut Qindra të humbur nga përmbysja e tragetit

Qindra vetë konsiderohen të zhdukur pas përmbysjes dhe fundosjes së një trageti me 476 persona në bord, në brigjet e Koresë së Jugut. Shumic ...

Read More »
scroll to top